Par mums > Bibliotēka

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija ir lielākā lasīšanas veicināšanas programma Latvijā.

Grāmatu lasīšanu un vērtēšanu 2001. gadā aizsāka Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs kopā ar Rojas bērnu bibliotēku.

Katru gadu grāmatu vērtēšanā piedalās ap divdesmit tūkstošiem lasītāju Latvijā un ārpus tās.

Jau 15 gadus Jelgavas 4.sākumskolas skolēni, viņu vecāki un skolotāji piedalās šajā projektā.

 

 

Vēlamies jūs informēt!


Šo sestdien, 24. septembrī, no plkst. 12.00 – 16.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa  zālē norisināsies Skaļās lasīšanas sacensību fināls.  Rīgā ieradīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas. Sacensību norisi būs iespējams vērot video tiešraidē LNB Facebook lapā https://www.facebook.com/lnb.lv Ieraksts būs pieejams arī pēc pasākuma norises. Turpat ir publicētas čempionu vizītkartes, ko var iepazīt arī https://www.facebook.com/IBBYLV - Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes Facebook lapā.

 Kopš 2017. gada sacensības rīko LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā, aicinot bērnus iesaistīties aizraujošā programmā. Ja tā labi padomā, lasīšanai nekad nav šķēršļu, ko apliecina reģionālie čempioni savās vizītkartēs.

 Sacensības notiek vairākos posmos - vispirms klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā. Šogad reģionālos lasīšanas čempionus klātienē atbalstīs līdzjutēji - klases biedri. Vairāk nekā četri tūkstoši 5. klašu un 6.klašu skolēni ir bijuši entuziasma pilni un vēlējušies iemācīties lasīt tā, lai tas būtu aizraujoši pašiem un citiem būtu interesanti klausīties. Labākos no labākajiem sastapsim Nacionālajā finālā.

 Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi kā valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Visiem finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina Apgāds Zvaigzne ABC un  SIA “Jānis Roze”. Sacensības organizē skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori, atbalsta bērnu vecāki un pašvaldības.

 

2022.gada SEPTEMBRĪ bibliotēkā

Zinību diena.

Svešvalodu mācību grāmatu izsniegšana.

Bibliotekārā stunda 1.klases skolēniem “Kur dzīvo grāmatas?”

Grāmatu izstādes - “Dzejas dienas 2022” ,

                                “Jaunās grāmatas”.

Lasītveicināšanas projekts “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”.

Latviešu tautas tradīcijas. MIĶEĻdiena.

 

 

 

 

Jaunākās ziņas:
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības balva izglītībā
Pievienots: 26.05.2023, 09:02

Latvijas skolu orientēšanās kauss 2023
Pievienots: 25.05.2023, 13:57

Jauno satiksmes dalībnieku foruma 1. kārta
Pievienots: 25.05.2023, 13:55

Jaunākā galerija: