Aktuāla informācija
Pievienots: Pirmdien 11:37, 2020. gada 24. februārī

Aktuāla informācija

 

2020. gada 30. janvārī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Ģenerāldirektors paziņoja, ka 2019-nCoV infekcijas uzliesmojums ir globāla ārkārtas situācija sabiedrības veselības jomā. Secinot, ka infekcijas ievešana ir iespējama ikvienā valstī, PVO aicina dalībvalstis nodrošināt 2019-nCoV infekcijas gadījumu agrīnu atklāšanu, diagnostiku, ziņošanu un infekcijas izplatīšanās ierobežojošus pasākumus.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs ir noteicis 2019-nCoV infekcijas gadījuma definīciju: par aizdomīgu gadījumu tiek uzskatīts pacients ar akūtu elpceļu infekciju neatkarīgi no smaguma pakāpes, kurš 14 dienas pirms slimības sākuma ceļoja uz 2019-nCoV infekcijas skartajām teritorijām (pašreiz visas Ķīnas provinces) vai bija tuvā kontaktā ar apstiprinātu 2019-nCoV infekcijas gadījumu.

 

Ievērojot, ka izglītības iestādes varētu apmeklēt bērni, kuri ieradušies vai ieradīsies no Ķīnas, un ņemot vērā paaugstinātu infekcijas izplatīšanās risku bērnu kolektīvos, veselības nozares profesionāļi REKOMENDĒ, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā Ķīnā:

 

  • bērnam neapmeklēt izglītības iestādi,
  • vecākiem:
    • sazināties ar ģimenes ārstu,
    • sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma,
  • ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana):
  • bērnam nav parādījušies, viņam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu,
  • bērnam ir parādījušies, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz Ķīnu. 

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) aicina izglītības iestāžu vadītājus apzināt iespējamus gadījumus, kad bērni devušies ceļojumā uz Ķīnu un informēt bērnu vecākus par minētajām rekomendācijām. Ja rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar SPKC speciālistiem (tālr.: 67387661).

 

Lūdzam sekot aktuālai informācijai un ieteikumiem iedzīvotājiem un profesionāļiem saistībā ar jaunā koronavīrusa 2019-nCoV infekcijas uzliesmojumu SPKC tīmekļvietnes sadaļā “Aktualitātes” (www.spkc.gov.lv).

 

 Lūdzu vecākus informēt skolu, ja bērns  devies ceļojumā uz Ķīnu vai  uz 2019-nCoV infekcijas skartajām teritorijām.

 

Skolas direktore    A.Lundberga

63024449, e-pasts: agita.lundberga@izglitiba.jelgava.lv

Atpakaļ